OWES zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
- Data publikacji strony internetowej: 2021-05-21
- Data ostatniej aktualizacji: 2024-06-30
- Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
- Oświadczenie sporządzono dnia 2024-06-30. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
- Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Kontaktować można się drogą mailową używając adresu kontakt@aktywneowes.pl. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie. Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Inkubator OWES w Szczecinie, ul. Cukrowa 8, pok. 921, 71-004 Szczecin (budynek Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego).
1. Opis sposobu dojazdu:
a) Autobus – przystanki autobosowe linii nr 60, 61, 62, 241, 243, 841 znajdują się w odległości około 50 m od wejścia głównego do budynku
b) Samochód – parking bezpłatny od ulicy Krakowskiej, dedykowane pojedyncze miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością znajdują bezpośrednio przed wejściem do budynku,
c) Taksówka – przykładowe: City Taxi – telefon: 91 433 53 35 / 19660, SMS: 506 335 335; Taxi 4 You – telefon: 19 464 / 914 833 833 / 603 833 833, e-mail: dyspozytor@taxi4you.pl
2. Opis budynku:
Budynek jest obiektem dydaktycznym. Cały budynek, w tym Inkubator OWES są dostępne dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi (podjazdy, windy, szerokie przejazdy, dostosowane toalety, brak progów).
Główne wejście do budynku znajduje się od frontu budynku od ul. Cukrowej i bezpośrednio z ciągu pieszego prowadzi do niego 7 stopni wykonanych z płyt betonowych. Na tym samym odcinku znajduje się pochylnia z kostki granitowej dostosowana dla osób poruszających się na wózku. Alternatywną trasą bez konieczności pokonywania stopni, jest dojście również z ul. Cukrowej – ok. 6 m od schodów – przejście przez powierzchnie utwardzoną. Brak ogrodzenia od strony dojścia do budynku. Droga wewnętrzna budynku jest wykonana z kostki brukowej i jest w dobrym stanie technicznym. Brak oznaczeń fakturowych dla osób z dysfunkcjami wzroku, zarówno schodów jak i pochylni. Brak wydzielonego pasa i przejścia dla pieszych na terenie drogi wewnętrznej (parkingu). Główne drzwi od strony ul. Cukrowej są dwuskrzydłowe, otwierane mechanicznie za pomocą fotokomórki. Drzwi posiadające szklane elementy mają barwne oznaczenia kolorystyczne sygnalizujące obecność przeszkody. Brak progów w drzwiach. Wewnątrz budynku ciągi komunikacyjne są szerokie i pozbawione przeszkód. Wnętrze budynku wyposażone jest w oznaczenia drogi ewakuacji.
Przed budynkiem znajdują się przystanki autobusowe oraz stacja roweru miejskiego. Możliwy jest wstęp z psem asystującym do wszystkich pomieszczeń budynku.
Osoby z niepełnosprawnościami używające narzędzi wspomagających (laska/chodzik) mają zapewnione bezpieczne przejścia i dotarcie do OWES. Za pośrednictwem wind zlokalizowanych w ciągach komunikacyjnych umożliwiony jest łatwy dostęp do Inkubatora OWES. Ciągi komunikacyjne są szerokie i pozbawione przeszkód. W budynku brak oznaczeń kolorystycznych na krawędziach stopni, brak oznaczeń w alfabecie Braille’a. Przy wejściu do budynku oraz w kilku miejscach na korytarzu znajdują informacje wskazujące gdzie znajduje się biuro OWES. Informacji ustnych o rozkładzie pomieszczeń w budynku udzielają pracownicy portierni uniwersytetu, która znajduje się tuż przy wejściu do budynku. Pracownicy OWES regularnie przechodzą ćwiczenia z ewakuacji, a dwie osoby zostały wyznaczone do pomocy w ewakuacji klientom z niepełnosprawnościami. OWES dysponuje również wózkiem inwalidzkim, który może być wykorzystywany przez odwiedzających.
W budynku znajduje się jedna toaleta dedykowana dla osób z niepełnosprawnością. Mieści się ona na parterze budynku w holu wejściowym.
3. Miejsca parkingowe wyznaczone dla osób niepełnosprawnych i sposób korzystania z nich:
Przed wejściem do budynku znajdują się 2 duże parkingi. Przy budynku, równolegle od wejścia głównego znajdują się dwa miejsca postojowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Miejsca są oznaczone zarówno poziomymi jak i pionowymi znakami. Znajdują się one ok. 15 m od wejścia głównego budynku. Z jednego z parkingów jest bezpośrednie wejście do OWES.
4. Wstęp z psem asystującym:
Możliwy jest wstęp z psem asystującym do wszystkich pomieszczeń budynku.
5. Pozostałe informacje
Pomieszczenia OWES są czytelnie oznakowane i zapewniają możliwość świadczenia usług z zachowaniem poufności i dobrych warunków słyszalności. Usługi świadczone przez OWES są realizowane stacjonarnie w Inkubatorze OWES lub miejscu wskazanym przez Klienta, a także zdalnie (telefonicznie i online).
Osoby zainteresowane ofertą OWES mogą uzyskać informacje poprzez kontakt osobisty, telefoniczny (rozmowa, sms) lub internetowy (e-mail, komunikatory np. Messenger, Zoom).
Dostępność informacyjno – komunikacyjna.
1. Dostępność tłumacza PJM .
Istnieje możliwość skorzystania z usług tłumacza PJM po zgłoszeniu takiej potrzeby. Osoby zainteresowane mogą komunikować się z OWES:
a) za pośrednictwem osoby przybranej, przez którą rozumieć należy osobę, która ukończyła 16 lat i została wybrana przez osobą zainteresowaną do pomocy w załatwieniu sprawy.
b) za pośrednictwem tłumacza. By skorzystać z tego rozwiązania prosimy o zgłoszenie tego nie później niż 3 dni przed dniem, gdy planuje się załatwić sprawę w OWES. Usługa jest bezpłatna dla osoby uprawnionej będącej osobą niepełnosprawną w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.
2. Dostępność alternatywnych form kontaktu, środki wspierające komunikowanie się:
a) poczta elektroniczna kontakt@aktywneowes.pl
b) przesyłanie wiadomości tekstowych, w tym z wykorzystaniem wiadomości SMS, MMS lub komunikatorów internetowych (numer telefonu 516 702 312)
c) komunikację audiowizualną, w tym z wykorzystaniem komunikatorów internetowych – profil FB i Messenger https://www.facebook.com/OWES.Szczecin/
d) przed wizytą w OWES prosimy o kontakt telefoniczny w celu ustalenia najkorzystniejszego terminu spotkania.