WEBINARIUM „Katalog instrumentów wsparcia finansowego z PUP i OWES dla podmiotów ekonomii społecznej” [19.03.2024]

Zapraszamy na WEBINARIUM „Katalog instrumentów wsparcia finansowego z PUP i OWES dla podmiotów ekonomii społecznej”, podczas którego uczestnicy będą mogli poznać wachlarz możliwych bezpłatnych form wsparcia i instrumentów dostępnych dla zachodniopomorskich przedsiębiorców (w tym społecznych) oraz wymienić się dobrymi praktykami w tym zakresie. Webinarium organizowane jest przez Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w regionie szczecińskim wraz z Powiatowymi Urzędami Pracy.

Pokażemy, w jaki sposób podmioty ekonomii społecznej mogą finansować tworzenie i utrzymanie miejsc pracy z różnych dostępnych źródeł, co pozwoli im na rozwój swojej oferty, w tym również z zakresie szeroko rozumianych usług społecznych. Dodatkowo przedstawimy dobre praktyki Powiatowych Urzędów Pracy (m.in. z Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Szczecina i Gryfic) w zakresie współpracy z podmiotami ekonomii społecznej, w tym m.in. refundację części wynagrodzeń.

Webinarium odbędzie się w terminie 19 marca 2024 r w godzinach 10.00-12.00 za pomocą platformy ZOOM.

Dla kogo jest webinarium?:
– przedstawicieli podmiotów ekonomii społecznej (fundacji, stowarzyszeń, spółdzielni socjalnych, itd.) , w tym przedsiębiorstw społecznych z regionu szczecińskiego (z powiatów: goleniowski, gryficki, kamieński, policki, M.Szczecin, M.Świnoujście).

– przedstawicieli instytucji rynku pracy, m.in. powiatowych urzędów pracy oraz instytucji pomocy społecznej, m.in. ośrodków pomocy społecznej, powiatowych centrów pomocy rodzinie, centrów usług społecznych z regionu szczecińskiego (j.w.).

– osób fizycznych zainteresowanych założeniem przedsiębiorstwa społecznego, mieszkających, pracujących lub uczących się w regionie szczecińskim (j.w).

Link do zgłoszenia: bit.ly/4cd06gV

UWAGA!!! Na dzień przed webinarium otrzymają Państwo link do spotkania na adres mailowy podany w formularzu rejestracyjnym.

OWES Szczecin: 516 702 312, kontakt@aktywneowes.pl, owesszczecin.pl

Webinarium jest bezpłatne, realizowane w ramach projektu „SZOWES – OWES w regionie szczecińskim PLUS”, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego PLUS w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027.

Przeskocz do treści