WIZYTA STUDYJNA: Berliński szlak usług społecznych [13-14.12.2023]

Zapraszamy do niezapomnianej wizyty studyjnej do Berlina, podczas której będziesz miał okazję poznać i zrozumieć działanie wielu inspirujących organizacji pozarządowych działających w obszarze usług społecznych. Przeżyj fascynującą podróż po świecie NGO, obserwując ich codzienną pracę, pomagając potrzebującym i angażując się w istotne społeczne projekty. Dołącz do naszej wyjątkowej grupy, aby zdobyć nowe doświadczenia, nawiązać cenne kontakty oraz poszerzyć swoją wiedzę na temat rozwoju społecznego i działalności NGO.

W programie wizyta w:

  • Rainbow Factory – Centrum kulturalne i sąsiedzkie dla dzieci w Berlinie-Kreuzbergu.
  • Soziales Beratungszentrum undKiez-Café „ANDERS Celsius” – ośrodek porad społecznych i kawiarnia osiedlowa „ANDERS Celsjusza”.
  • Kreisau-Initiative tworzy przestrzeń do nauki i spotkań, aby zwłaszcza młodzi ludzie nabyli umiejętności potrzebne do kształtowania demokratycznego i solidarnego społeczeństwa w Europie.
  • ArbeiterKind.de – jedna z największych i najstarszych grup ArbeiterKind.de w Niemczech
  • Heimvolkshochschule am Seddiner See – Centrum edukacji dorosłych w Seddiner See (uniwersytet ludowy).
  • Verband der Bildungszentren im Ländlichen Raume.v.- spotkanie z Dyrektorem DR.Peterem Buhrmannem​: Stowarzyszenie Centrów Edukacyjnych na Obszarach Wiejskich.
  • wizyta w jednym z najważniejszych dla Polaków miejsc Berlina (niespodzianka dla uczestników)

Wizyta studyjna jest skierowana do przedstawicieli podmiotów ekonomii społecznej/przedsiębiorstw społecznych oraz instytucji działających w obszarze usług społecznych z regionu szczecińskiego (powiaty: goleniowski, gryficki, kamieński, policki, M.Szczecin, M.Świnoujście).

Termin: 13-14.12.2023

Wyjazd ze Szczecina spod siedziby OWES-u Szczecin ul. Cukrowa 8 -parking od ul. Krakowskiej (dojazd na miejsce zbiórki we własnym zakresie).

Udział w wizycie jest bezpłatny. Koszty noclegu, wyżywienia, przejazdu i ubezpieczenia NNW pokryty jest z projektu „SZOWES – OWES w regionie szczecińskim” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 08.12.2023r.

Formularz zgłoszeniowy: https://tiny.pl/ckwl2

UWAGA: Wysłanie formularza nie jest jednoznaczne z zakwalifikowaniem się na wizytę studyjną.
Liczba miejsc ograniczona (maksymalnie 2 osoby z jednej instytucji/podmiotu, w przypadku zgłoszenia się większej ilości uczestników niż miejsc, istnieje możliwość ograniczenia do uczestnictwa 1 osoby z instytucji/podmiotu).

Z osobami wysyłającymi formularz zgłoszenia skontaktują się pracownicy OWES Szczecin celem uzupełnienia dokumentacji formalnej związanej z uczestnictwem w wizycie studyjnej.

Kontakt: OWES Szczecin, 516 702 312, natalia.broja@aktywneowes.pl, kontakt@aktywneowes.pl

Przeskocz do treści