SZKOLENIE: „Pierwsze kroki w świecie projektów społecznych – czyli jak przygotować dobry wniosek o dofinansowanie” [15.11.2023]

Wiele organizacji zainteresowanych jest pozyskiwaniem środków finansowych na realizację swoich pomysłów, ale problem często pojawia się gdy ten pomysł trzeba przełożyć na projekt. Jak go napisać, aby był zrozumiany przez komisje oceniające, jakie elementy powinien zawierać oraz na co zwracać uwagę podczas pisania wniosków, o tym będzie można się dowiedzieć podczas szkolenia 15. listopada w Gryficach.

W trakcie szkolenia poruszone zostaną obszary:

  • co to jest projekt i czym różni się od programu?
  • dlaczego organizacje tworzą projekty?
  • czym jest logika projektowa  – praktyczne aspekty tworzenia i planowania pomysłu na projekt,
  • wniosek dotacyjny krok po kroku – czyli jak przygotować nasz pierwszy wniosek o dotację.

Warsztaty zakładają m.in. dyskusję oraz pracę własną uczestników.

Miejsce: Centrum Usług Publicznych w Gryficach, ul. Koszarowa 6.

Godz.: 15:30-20:30

Grupa odbiorców: przedstawiciele podmiotów ekonomii społecznej (fundacji, stowarzyszeń itp.) z regionu szczecińskiego (z powiatów: M. Szczecin, M. Świnoujście, goleniowski, gryficki, kamieński, policki).

Termin nadsyłania zgłoszeń: do 12 listopada  2023 r.

W przypadku trudności z wypełnieniem formularza zgłoszeniowego prosimy o kontakt telefoniczny: 516 702 312

Kontakt: Krzysztof Sowa – doradca i animator OWES, 690 860 760, krzysztof.sowa@aktywneowes.pl

UWAGA!: Wysłanie formularza nie jest jednoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie. Liczba miejsc na szkoleniu jest ograniczona. Szkolenie odbędzie się pod warunkiem zebrania się grupy 12 osób.
Z osobami wysyłającymi formularz zgłoszenia skontaktują się pracownicy OWES Szczecin celem uzupełnienia dokumentacji formalnej związanej z uczestnictwem w szkoleniu.

Szkolenie jest bezpłatne, realizowane w ramach projektu „SZOWES – OWES w regionie szczecińskim” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Przeskocz do treści