Wizyta studyjna „Ekonomia społeczna po niemiecku” [8-9.11.2023]

Szanowni Państwo,

mamy przyjemność zaprosić Państwa w dniach 08 – 09.11.2023r. do udziału w wizycie studyjnej zatytułowanej „Ekonomia społeczna po niemiecku”, którą organizuje Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w regionie szczecińskim wraz z Service-und BeratungsCentrum der Euroregion POMERANIA.

W trakcie wizyty odwiedzimy wiele interesujących miejsc, pokazując ciekawe przykłady funkcjonowania podmiotów ekonomii społecznej na terenie miejscowości Bad Freienwalde w Niemczech.

Jest to doskonały sposób na międzynarodową wymianę doświadczeń, inspirację do dalszego rozwoju oraz pozyskanie wiedzy na temat podejmowanych działań podmiotów ekonomii społecznej na rzecz młodzieży, uchodźców, osób starszych i osób z niepełnosprawnościami.

Podczas wizyty odwiedzimy;

1) VFBQ Stowarzyszenie na rzecz promocji zatrudnienia i kwalifikacji, Bad Freienwalde, prowadzące m.in: ośrodek mieszkalny dla uchodźców oraz Centrum młodzieżowe, kulturalne, edukacyjne i obywatelskie,

2) Stepanus gGmbH Altranft, prowadzące m.in. Pracownie/warsztaty: obróbka metalu, drewna, typografia, szkolenia zawodowe dla osób niepełnosprawnych, osób z chorobami psychicznymi itp., ośrodek dla seniorów (dom spokojnej starości; wypoczynek i opieka itp.) oraz działania kreatywne: ceramika, tkactwo, plecionkarstwo i sklep; stołówka (integracja osób niepełnosprawnych)

Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 31.10.2023 za pośrednictwem formularza google:

https://tiny.pl/cjsdd

Kontakt w sprawie organizacji wizyty studyjnej:

Joanna Sokalska – doradczyni kluczowa/kluczowa doradczyni biznesowa w regionie szczecińskim, tel. 575730550, mailto: joanna.sokalska@aktywneowes.pl

Wizyta studyjna jest realizowana w ramach projektu „SZOWES – OWES w regionie szczecińskim”współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Przeskocz do treści