Szkolenie: Komunikacja interpersonalna czyli jak porozumieć się w Zespole (27.05.2023)

Dobra komunikacja interpersonalna wewnątrz każdego zespołu to podstawa sprawnego i efektywnego funkcjonowania organizacji czy przedsiębiorstwa. Pozwala nie tylko sprawnie się porozumiewać między pracownikami, ale też unikać wielu konfliktów i nieporozumień.

Zapraszamy serdecznie na szkolenie „Komunikacja interpersonalna czyli jak porozumieć się w Zespole”, którego celem będzie m.in. poznanie przez uczestników/uczestniczki swojego stylu komunikacji, nabycie umiejętności dostosowania stylu komunikacji do typu odbiorcy, poznanie i zastosowania w praktyce technik aktywnego słuchania, nabycie umiejętności konstruowania informacji zwrotnej oraz rozpoznawanie błędów i barier w komunikacji.

Zakres tematyczny:

  1. Sztuka rozmawiania czy komunikacja interpersonalna ? – wprowadzenie.
  2. Komunikacja werbalna i niewerbalna.
  3. Bariery i zniekształcenia w procesie komunikacji.
  4. Poznaj siebie – indywidualne style komunikacji w oparciu o style zachowań DISC.
  5. Poznaj innych – różnorodność stylów komunikacji w Zespole – siła czy słabość?
  6. Jak słuchać aby usłyszeć ? – trzy poziomy słuchania.
  7. Jak pytać aby uzyskać odpowiedź ?
  8. Informacja zwrotna w komunikacji.

Termin: 27 maja 2023 r. (sobota) w godzinach 9:00 – 16:00.
Forma: Stacjonarne
Miejsce: Inkubator SZOWES – OWES SZCZECIN, ul. Cukrowa 8, pokój 918 (budynek US).

Prowadząca: Aleksandra Borkowska – Kluczowa doradczyni biznesowa OWES Szczecin

Grupa odbiorców: przedstawiciele podmiotów ekonomii społecznej (fundacji, stowarzyszeń itd.) z regionu szczecińskiego (z powiatów: M. Szczecin, M. Świnoujście, goleniowski, gryficki, kamieński, policki). Dodatkowo podmiot musi mieć swoją siedzibę na terenie wyżej wymienionych powiatów.

Termin nadsyłania zgłoszeń: do 24 maja 2023 r., godz. 16.00.

W przypadku trudności z wypełnieniem formularza zgłoszeniowego prosimy o kontakt telefoniczny: 516 702 312.

Kontakt: Krzysztof Sowa – Doradca podstawowy i Animator OWES Szczecin,  690 860 760, krzysztof.sowa@aktywneowes.pl, www.owesszczecin.pl

UWAGA!: Wysłanie formularza nie jest jednoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie. Liczba miejsc na szkoleniu jest ograniczona. Szkolenie odbędzie się pod warunkiem zebrania się grupy 12 osób.
Z osobami wysyłającymi formularz zgłoszenia skontaktują się pracownicy OWES Szczecin celem uzupełnienia dokumentacji formalnej związanej z uczestnictwem w szkoleniu.

Szkolenie jest bezpłatne, realizowane w ramach projektu „SZOWES – OWES w regionie szczecińskim” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020

Przeskocz do treści